Kar Kampı Hakkında Bilgiler

great advice and pictures!!!!!!!

Serhan Hezer

1. KAMP ALANI:

İlk ve en önemlisi, çığ parkurlarından kaçının: Bir çığ düşmesi durumunda üzerinizde ne olduğunu ve sonuçlarının ne olacağını unutmayın. Kamp yerini belirlerken etrafınızı dikkatlice incelemede fayda var.

Ağaçları kontrol edin:Ölü dallar ve çok fazla kar taşıyan ağaçlar kırılıp üzerinize düşebilir, yaralanma veya maddi hasara neden olabilir.

Rüzgardan sığın: Rüzgarın geldiği yöndeki kayaların veya ağaçların arasına branda yada naylon muşamba asarak rüzgarı kesebilirsiniz.

Kar duvarı inşa edin:Kamp bölgenize kar duvarı yaparsanız eğer; gece esen rüzgardan dolayı çadırınız daha az salınım hareketi yapacak ve tedirgin olmadan daha rahat bir uyku çekebileceksiniz ayrıca rüzgarın windchill yani soğutucu etkisine karşı korunmuş olursunuz.

2. ÇADIR KURULUMU:

kar kampı

Doğru çadırla gidin:Koşullara bağlı olarak dayanıklı bir üç mevsim çadır basit ve fazlasıyla konforlu bir çözüm olabilir.Ancak; şiddetli kar yağışının yanında şiddetli rüzgar da bekleniyorsa, dört mevsim standartlarında bir çadırla gitmenizi öneririm.

Çadır giriş kapılarının rüzgarın geliş yönünde olmamasına dikkat edin:Böylece…

View original post 854 more words

This entry was posted in Uncategorized on by .

About Jonathan Caswell

Mr. Caswell has been composing poetry at least since High School. He has been on WORD PRESS for ten years and contributes to two other blogs beside this one. This blog has a Christian emphasis but all bloggers are welcome. Mr. Caswell chooses to---with permission--re[post material of interest

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.